بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 424377
تعداد بازديد کنندگان سايت: 74927609 تعداد بازديد زيرپورتال: 1627869 اين زيرپورتال امروز: 104 سایت در امروز: 15611 اين صفحه امروز: 27 دريافت RSS در امروز: 197 دريافت RSS صفحه: 0
 20 گروه تخصصی تحقیقات دامپزشکی در موسسه رازی تشکیل شد 20 گروه تخصصی تحقیقات دامپزشکی در موسسه رازی تشکیل شد
1397/2/1 شنبه
20 گروه تخصصی تحقیقات دامپزشکی در موسسه رازی تشکیل شد

معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی با تاکید بر اینکه تمرکز موسسه رازی، انجام تحقیقات کاربردی است، گفت: 20 گروه تخصصی با هدف انجام تحقیقات دامپزشکی و تولید فرآورده های بیولوژیک در موسسه تشکیل شد.


به گزارش ایرنا، مجتبی محرمی روز شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه موسسه مبنی بر توسعه تحقیقات دامپزشکی، از تشکیل کمیته ای به این منظور خبر داد و افزود: در این کمیته رئیس موسسه، معاونان و اعضای هیات علمی حضور دارند و موضوعات مختلف تولید فرآورده های بیولوژیک و حوزه تحقیقات دامپزشکی مورد بررسی قرار می گیرد.
وی به برگزاری چندین نشست دراین خصوص اشاره کرد و اظهار داشت: برآیند این جلسات شکل گیری 20 گروه تخصصی در ارتباط با تحقیقات دامپزشکی و تحقیقات تولید فرآورده های بیولوژیک در حوزه های زیست فناوری، علوم پایه، تکنولوژی واکسن، تحقیقات دامپزشکی، بهداشت غذا، خوراک دام و طیور و داروهای دامپزشکی، فرآورده های بیولوژیک انسان، دام و طیوراست .
معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی هدف از شکل گیری گروه های تخصصی را هدفمند کردن طرح های تحقیقاتی و رسیدن به محصول نام برد و گفت: به این منظور هر عنوان تحقیقاتی پس از تصویب در کمیته علمی و فنی به گروه تخصصی مربوطه ارسال می شود.
محرمی یادآور شد: این کمیته علمی و فنی مشتمل بر رئیس و معاونان موسسه رازی، نماینده وزارت بهداشت، نماینده ای از سازمان دامپزشکی و روسای گروه های تخصصی است و عنوان های تحقیقاتی پس از بررسی و پایش به کمیته مربوطه به عنوان طرح تحقیقاتیِ مصوب ابلاغ می شود.
وی تاکید کرد: در کمیته های تخصصی فقط طرح هایی پذیرش می شوند که مجری طرح پروپوزال کاملا دقیق و با دستور العمل اجرایی طرح تا رسیدن به دستاورد و محصول را به طور دقیق مشخص کند و اگر طرحی به دستاورد منتهی نشود، متوقف شده و مجری مربوطه پاسخگو خواهد بود.
محرمی با تاکید بر اینکه تمرکز موسسه رازی انجام تحقیقات کاربردی است که گره ای از مشکلات حوزه دامپزشکی بگشاید، گفت: این مسئله بیش از گذشته در این موسسه مورد توجه است.
موسسه رازی در حصارک کرج مستقر هستند.
بيشتر
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به سازمان دامپزشکی کشور است