چاپ
ارسال به دوست

افتتاح آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور تا پنج ماه آینده

رئیس سازمان دامپزشکی کشور: آزمایشگاه تخصصی دامپزشکی شرق کشور در صورت تامین اعتبار تا پنج ماه آینده افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سفر به خراسان جنوبی ضمن حضور در جلسه زیارت عاشورا که در محل نماز خانه اداره کل برگزار شد در ابتدا شهادت سردار سپهبد شهید سلیمانی را به حاضرین در جلسه تبریک و تسلیت گفت .

وی از  سردار سلیمانی به عنوان  الگوی بی نظیر در راه خدمت خالصانه به مردم یاد کرد و گفت : بی شک خون پاک این شهیدان در راه انقلاب و دفاع از امنیت کشور ریشه های این انقلاب را قوی تر خواهد کرد و راهش ادامه خواهد داشت.

وی در قسمت دیگری از صحبت های خود ضمن خرسندی از دیدار مجدد با کارکنان دامپزشکی استان از عملکرد و روحیه و وظیفه شناسی مجموعه دامپزشکی استان ابراز رضایت کرد.

رفیعی پور که از میهمانان ویژه اجلاسیه شهدای سادات خراسان جنوبی بود در این اجلاسیه حضور پیدا کرد و دیداری با خانواده های گرامی شهدای سادات استان داشت.

وی در  بازدید از آزمایشگاه تخصصی شرق کشور  با بیان اینکه این طرح در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور جزو طرح های اولویت دار خراسان جنوبی  اعلام شده است گفت: حدود ۸ تا ۱۰ میلیارد تومان برای اتمام ساختمان این آزمایشگاه مورد نیاز است که با توجه به صحبت استاندار خراسان جنوبی این اعتبار اختصاص داده شده و در ماه‌های آینده تحویل داده خواهد شد.
رفیعی پور  افزود: بعد از اتمام ساختمان مبلغ ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات و مواد مورد نیاز از طرف سازمان دامپزشکی کشور تقبل شده که در انبار‌ها آماده تحویل است.
وی با بیان اینکه حوزه دامپزشکی می‌تواند کمک کننده تجارت مرزی باشد افزود: محصولات دامی که از کشور‌های همجوار وارد کشور می‌شود باید در بحث کیفیت و تایید سلامت، مورد تایید این آزمایشگاه قرار گیرد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با افتتاح آزمایشگاه شرق کشور، پایلوت مطالعاتی بیماری‌های ملی همچون شتر در خراسان جنوبی انجام خواهد شد.
رفیعی با بیان اینکه خراسان جنوبی در زمینه دامداری به ویژه شتر و دام سبک دارای استعداد خوبی است افزود: در آینده با فراهم کردن زمینه دامداری پررونق در استان، می‌توانیم بستری را برای مهاجرت معکوس از حاشیه شهر‌ها به روستاها ایجاد کنیم.
وی گفت: در حوزه دارو‌های دام، طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم بیش از ۹۵ درصد تولیدات در کشور انجام می‌شود و ما جزو صادر کنندگان دارو هستیم.

بنا بر این گزارش رئیس سازمان دامپزشکی کشور در این سفر  با استاندار خراسان جنوبی ،ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان نیز دیدار و گفتگو کرد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٨١٢٧/
  • ١٠:٤٤ - 1398/10/21/
  • تعداد بازدید: 463
کلید واژه ها