چاپ
ارسال به دوست

رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه های مرجع و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور در مشهد:

ضمن واگذاری آزمایش ها، نظارت بر آزمایشگاه های بخش خصوصی باید به صورت جدی صورت گیرد تا خللی پیش نیاید

رئیس مرکز تشخیص و مطالعات کاربردی سازمان دامپزشکی کشور در دیدار با همکاران آزمایشگاه ملی تخصصی کنترل کیفی مواد غذایی مشهد در اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی اظهار داشت: ضمن واگذاری آزمایش ها، نظارت بر آزمایشگاه های بخش خصوصی باید به صورت جدی صورت گیرد تا خللی پیش نیاید.

دکتر محمد حبیبی افزود: آزمایشگاه استان خراسان رضوی یک سر و گردن از آزمایشگاه دیگر استان ها بالاتر است و این جای تقدیر دارد؛ حضور تجهیزات فنی مناسب، نیروهای متخصص، حجم عملیات آزمایشگاه و تشکیلات اداری مناسب در این آزمایشگاه در خور تقدیر است.

وی ضمن تشریح برنامه های در نظر گرفته شده گفت: سعی شده تا برنامه های آزمایشگاهی بر اساس اهداف عالی سازمان پیش برود و تا الان این پیشرفت مطلوب بوده است و مهم ترین هدف تشکیل شبکه آزمایشگاهی و یکدست کردن فعالیت های آزمایشگاه های کشور بود که خوشبختانه به این هدف رسیدیم آنچنان کمه شبکه آزمایشگاهی ما با آزمایشگاه های ادارات کل، مراکز تحقیقاتی و بیش از ۵۰ آزمایشگاه مرکز شکل گرفته است.

 حبیبی اعلام داشت: حساسیت مدیران کل استانی در خصوص آزمایشگاه ها و پی گیری مباحث این مراکز و در اولویت قرار دادن آزمایشگاه ها روند امیدوار کننده ای را پیش رو قرار داده است.

وی گفت: برون سپاری فعالیت ها از مرکز تشخیص به استان ها انجام شده است و فعالیت ما به سمت آزمایشات پیشرفته تر و کاربردی می رود و دراین زمینه بخش خصوصی در این مرحله می تواند کمک شایانی به ما و انجام امور داشته باشد و خراسان رضوی به نحو مطلوبی از توان آزمایشگاه بخش خصوصی در حال استفاده است.

حبیبی یادآور شد: شبکه ارتباطی جدید مرکز تشخیص باعث اتصال تمام آزمایشگاه های بخش های خصوصی و دولتی به یکدیگر می شود و این زیرساخت در حال طی مراحل نهایی در اداره کل فناوری اطلاعات سازمان دامپزشکی کشور است.

او افزود: در حال برقراری ارتباط بین آزمایشگاه های بخش های تولیدی نظیر کارخانجات و کشتارگاه ها با آزمایشگاه های ادارات کل هستیم به این معنی که آزمایشگاه مراکز تولیدی باید با نظر کارشناسان آزمایشگاه ادارات کل فعالیت کنند.

حبیبی خاطرنشان ساخت: نباید از بخش خصوصی عقب بمانیم و لذا باید آموزش ها مستمر باشد و لازمه این موضوع برگزاری جلسات آموزشی است.

او در پایان یادآور شد: از طریق معاونت توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور پی گیر سختی کار همکاران آزمایشگاه هستیم‌.

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٥٣٦١/
  • ٠٩:٠٣ - 1398/05/09/
  • تعداد بازدید: 343
کلید واژه ها