چاپ
ارسال به دوست

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور در استان همدان:

نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزيع دارو از وظایف مهم ستاد رصد و پایش استان می باشد

مهندس مؤمنی با اشاره به اهميت نظارت و كنترل دقيق بر توزيع و فروش داروها گفت: زنجيره توزيع داروهای دامی تحت رصد و پايش منظم قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان، «مهندس مؤمنی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور با حضور در استان همدان بهمراه دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان و دکتر کامران درخشنده رئیس اداره تشخیص و درمان و بازرس ویژه این اداره کل، از  قسمت های مختلف یکی از مراکز پخش دارو و واکسن های دامی در استان بازدید بعمل آورد.

«دکتر محمودرضا رسولی» مدیرکل دامپزشکی استان در ابتدای این بازدید در خصوص رصد و پايش دارو های دامی اظهار داشت: با توجه به ضرورت شفافيت در امر توزيع داروهای دامی، نحوه تأمين و مصرف دارو، مكمل ها و افزودنی ها در كارخانجات خوراك دام و طيور و واحدهای دامی و مرغداری های استان و جلوگیری از قاچاق دارو کلیه مراکز تولید و پخش دارو و واکسن های دامی، مورد رصد و پايش دقیق قرار می گيرد.

وی افزود: طی برنامه ریزی صورت گرفته كارشناسان دارويی استان و ادارات دامپزشكی شهرستان از داروخانه ها، شركت های پخش دارويی و درمانگاه های دامی و كارخانجات توليد خوراك دام و طيور بازديد و بازرسی منظم بعمل می آورند.

در ادامه مهندس مؤمنی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور با بيان اينكه بايستی مصرف دارو در استان بر اساس نياز سنجی دارويی باشد، افزود: ورود هر نوع داروی دامپزشكی به استان و ارسال و عرضه دارو از سوی شركت های پخش استانی به داروخانه ها، مراكز مايه كوبی بايد با فاكتور معتبر و گواهی بهداشتی قرنطينه ای حمل انجام گيرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: نظارت بر حسن اجرای ضوابط و مقررات توزيع دارو، نظارت بر برنامه توليد و شبكه توزيع شركت هاي پخش، اعمال نظارت بر اجراي قيمت‌ها در همه موارد از قبيل: رعايت قيمت‌های مصوب، صدور فاكتور، نصب برچسب و فروش از وظايف ستاد رصد و پايش استان می باشد.

در پایان این بازدید «مهندس مؤمنی» معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور از تلاش های صورت گرفته توسط اداره کل و کارکنان استان در ارتقاء سطح بهداشت عمومی جامعه تقدیر و تشکر کرد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٥٤٨٢/
  • ٠٩:٥٠ - 1398/05/12/
  • تعداد بازدید: 305
کلید واژه ها