چاپ
ارسال به دوست

برای نخستین بار در کشور

طرح کنترل بیماری نیوکاسل امسال اجرا می‌شود

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: امسال برنامه ملی کنترل بیماری نیوکاسل در طیور برای اولین بار در کشور به منظور پیشگیری و کنترل آن اجرایی می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر علیرضا رفیعی‌پور روز شنبه در جریان سفر به شهرستان گرمسار استان سمنان اظهار کرد: اتخاذ برنامه کاربردی و راهبردی رمز موفقیت در کنترل بیماری واگیر آنفولانزای فود حاد پرندگان است و امسال این برنامه در زمینه کنترل بیماری نیوکاسل در طیور اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: برنامه ملی برای کنترل تب برفکی در دام نیز امسال برای اولین بار در کشور بعد از ابلاغ، اجرایی می شود.
رفیعی پور تصریح کرد: دامپزشکی کشور با برنامه‌ریزی کارشناسی، کاربردی و راهبردی در کنترل بیماری‌ها موفق بوده و کنترل بیماری واگیر آنفولانزای فوق حاد پرندگان نمونه‌ای از عملکرد مطلوب در زمینه کنترل بیماری‌ها در طیور است.
وی ابراز داشت: سال ۹۷ با تلاش کارشناسان و بهره برداران در حوزه دامی شیوع بیماری‌های دامی و بیماری‌های مشترک بین دام و انسان ۳۵ تا ۷۵ درصد در مقایسه با سال ۹۶ کاهش یافت.
رفیعی‌پور خاطرنشان کرد: تامین امنیت غذایی و تولید دام سالم یکی از رویکردهای اصلی سازمان دامپزشکی کشور است و این سازمان برای تحقق این راهبرد، همواره مشغول به نظارت نوبه‌ای و به دنبال گسترش خط تولید نهاده دامی است.
به گفته وی، سمنان در زمینه نهاده‌های دامی مانند واکسن، دارو، ریزمغذی‌ها و مواد بیولوژیکی از استان‌های موفق کشور است.
وی یادآور شد: تولیدکنندگان در زمینه نهاده دامی در استان سمنان برای 7 ماه آینده مواد اولیه تهیه و ذخیره دارند و مشغول به تولید هستند و روند تولید در آینده نیز دچار مشکل نمی‌شود.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور به منظور بازدید و افتتاح طرح توسعه واحد تولیدی فعال در زمینه نهاده دامی به شهرستان گرمسار در استان سمنان سفر کرد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٥٥٠٣/
  • ١٤:٤٩ - 1398/05/12/
  • تعداد بازدید: 314
کلید واژه ها