چاپ
ارسال به دوست

تائید سلامت و حلیت لاشه های قربانی توسط دامپزشکی مازندران

مدیر کل دامپزشکی مازندران در سخنرانی خود در خطبه های قبل از نماز جمعه شهرستان ساری گفت: تائید سلامت و حلیت لاشه های قربانی از اهم وظایف دامپزشکی است.

به گزارش روابط عمومی دامپزشکی مازندران دکتر سید حسین رضوانی بمناسبت عید سعید قربان و اقدامات نظارت های بهداشتی و شرعی که توسط اکیپ های ثابت و سیار دامپزشکی در سطح شهرستانها انجام خواهد شد با حضور در نماز جمعه شهرستان ساری قبل از اقامه نماز و ایراد خطبه توسط امام جمعه موقت شهرستان ساری سخنرانی کرد.

وی در این سخنرانی با اشاره به تعداد 65 اکیپ ثابت و 62 اکیپ سیار دامپزشکی مازندران بمنظور نظارت بر عرضه دام زنده برای قربانی و همچنین نظارت بهداشتی و شرعی بر لاشه دامهای قربانی شده در روز عید قربان افزود، 68 دامپزشک 84 بازرس گوشت و 28 روحانی ناظر شرعی در این اکیپ ها در حال فعالیت می باشند.

ایشان از شهروندان خواست تا با مراجعه به میادین عرضه دام برای خرید دام زنده به اکیپ های مستقر در این میادین هم مراجعه کنند تا سلامت دام خریداری شده تائید شود.

رضوانی تاکید کرد در روز عید قربان کلیه کشتارگاه های دام و ادارات دامپزشکی شهرستانها با استقرار دامپزشک و روحانی ناظر شرعی آماده ارائه خدماتن رایگان به مردم می باشند.

 

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢٢٩١/
  • ٠٩:٤٢ - 1398/05/20/
  • تعداد بازدید: 107
کلید واژه ها